Здавалося б ще рано піднімати цю тему, та повірте, краще подбати про заміну шин заздалегідь щоб уникнути безлічі проблем потім. Надворі осінь і вже скоро це птання турбуватиме всіх водіїв у Чернівцях та Україні, тож треба обрати хороший автосервіс, де зроблять все швидко та якісно.
То коли ж міняти резину на колесах авто?
Відповідь треба шукати серед нормаивних вимог. Однак існує ще кілька нюансів, пов'язаних з процедурою заміни. Наприклад, якими характеристиками повинні володіти оптимальні зимові покришки? За яких умов змінювати? На які покришки поміняти - з шипами або без? На ці та інші питання ми і постараємося дати докладну відповідь.
Звертати увагу треба на температуру повітря. Якщо термометр показує температуру +7° C ± 5° C, це свідчить про необхідність перевзути свою машину. Залишатися на літній гумі небезпечно, так як при такій температурі повітря гума втрачає зчеплення з трасою і стає більш грубою. Ви можете ризикнути, і чекати поки таке зниження середньодобової температури не буде протягом цілого тижня, але знайте - в будь-який момент автомобіль може занести на повороті і він стане некерованим. Так як заморозки на ґрунті ночами утворюють тонку кірку льоду на асфальті. Тому краще не ризикувати.
На жаль, не всі власники автомобілів слідують даній рекомендації. Одні перевзувають автомобіль в зимову гуму, коли температура опускається до +12, а інші чекають, коли температура повітря досягне позначки 0.
Саме рекомендації виробників шин по заміні гуми є найбільш правильними і здатними забезпечити належний рівень безпеки на дорозі.
Які шини встановити на своє авто
Більшість автомобілістів радять мати при собі не тільки зимову і літню гуму, але і третій комплект. Зокрема, літню, зимову шиповану і зимову нешипованну гуму. Для чого? Все просто - коли в холодний період температура буде перебувати в діапазоні -3 ° C ... + 5 ° C доцільно використовувати зимову нешипованну, а в разі різкого похолодання - шиповану гуму. Однак внаслідок високої затратності даний метод підійде не всім. Тому можна зробити простіше - вибрати шиповані або нешиповані шини.
При цьому необхідно пам'ятати, що нешиповані шини краще показують себе на сухій і мокрій трасі, а шиповані - на засніженій і заледенілій. Експериментально було доведено, що на сухому і мокрому асфальті у шипованої гуми гальмівний шлях на 7% довше, ніж у нешипованої. Однак при їзді по засніженому і заледенілому покриттю "шипи" працюють на 20% ефективніше.
Прогрес не стоїть на місці, і зараз використовуються технології "плаваючих" і "активних" шипів, які дозволяють досягти бездоганної поведінки гуми на будь-якому покритті, навіть при найгіршій ожеледі. І такі покришки є в продажі. Їхнім єдиним недоліком є висока ціна. Однак з часом вона напевно буде знижуватися, і все більше людей зможуть дозволити собі купити таку гуму.
Щоб провести заміну шин у Чернівцях звертайтесь в СТО «4VAG»!